
Apocalypse AT-37 Sport | Tweeters (Pair)
Manual AT-37 Sport
Specifications:
| Model | AT-37 Sport |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 2000 - 20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.5 inch |
| Diaphragm | Polycarbonate |
| Magnet | Neodymium |
| RMS Power | 60 W |
| MAX Power | 120 W |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 108.80 dB |
| Mounting depth | 2.55 inch |
| Cut-out dimension | 3.11 inch |
| Gross weight | 2.5 lb |
Original: $159.90
-65%$159.90
$55.96More Images



Apocalypse AT-37 Sport | Tweeters (Pair)
Manual AT-37 Sport
Specifications:
| Model | AT-37 Sport |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 2000 - 20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.5 inch |
| Diaphragm | Polycarbonate |
| Magnet | Neodymium |
| RMS Power | 60 W |
| MAX Power | 120 W |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 108.80 dB |
| Mounting depth | 2.55 inch |
| Cut-out dimension | 3.11 inch |
| Gross weight | 2.5 lb |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Manual AT-37 Sport
Specifications:
| Model | AT-37 Sport |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 2000 - 20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.5 inch |
| Diaphragm | Polycarbonate |
| Magnet | Neodymium |
| RMS Power | 60 W |
| MAX Power | 120 W |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 108.80 dB |
| Mounting depth | 2.55 inch |
| Cut-out dimension | 3.11 inch |
| Gross weight | 2.5 lb |























