đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Hannibal TH-25G | Tweeters (Pair)
Manual Hannibal TH-25G
| Model | TH-25G |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 3000-20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.00 inch |
| Diaphragm | Titanium |
| Magnet | Neodymium |
| RMS Power | 35 W |
| MAX Power | 70 W |
| Body | Alu |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 105.00 dB |
| Mounting depth | 1.46 inch |
| Cut-out dimension | 2.26 inch |
$64.90
Hannibal TH-25G | Tweeters (Pair)—
$64.90
More Images





Hannibal TH-25G | Tweeters (Pair)
Manual Hannibal TH-25G
| Model | TH-25G |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 3000-20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.00 inch |
| Diaphragm | Titanium |
| Magnet | Neodymium |
| RMS Power | 35 W |
| MAX Power | 70 W |
| Body | Alu |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 105.00 dB |
| Mounting depth | 1.46 inch |
| Cut-out dimension | 2.26 inch |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Manual Hannibal TH-25G
| Model | TH-25G |
| Type | Tweeter |
| Frequency response | 3000-20000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.00 inch |
| Diaphragm | Titanium |
| Magnet | Neodymium |
| RMS Power | 35 W |
| MAX Power | 70 W |
| Body | Alu |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 105.00 dB |
| Mounting depth | 1.46 inch |
| Cut-out dimension | 2.26 inch |









