
OPEN BOX | Apocalypse AP-M67AC NEO | 6.5" NEO Mid-Range Speakers (Pair)
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Manual M67AC Neo
Specifications
| Model | AP-M67AC Neo |
| Type | Midrange |
| Size | 6.5 inch |
| Frequency response | 110-11000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.75 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Neodymium |
| Voice coil wire | CCAW |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 300 W |
| MAX Power | 600 W |
| Frame | Alu |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 102.20 dB |
| Fs | 165.00 Hz |
| Qts | 0.23 |
| BL | 13.4 |
| Vas | 2.53 L |
| Mounting depth | 2.66 inch |
| Cut-out dimension | 6 inch |
| Gross weight | 10lb |
Original: $359.90
-65%$359.90
$125.96More Images




OPEN BOX | Apocalypse AP-M67AC NEO | 6.5" NEO Mid-Range Speakers (Pair)
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Manual M67AC Neo
Specifications
| Model | AP-M67AC Neo |
| Type | Midrange |
| Size | 6.5 inch |
| Frequency response | 110-11000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.75 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Neodymium |
| Voice coil wire | CCAW |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 300 W |
| MAX Power | 600 W |
| Frame | Alu |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 102.20 dB |
| Fs | 165.00 Hz |
| Qts | 0.23 |
| BL | 13.4 |
| Vas | 2.53 L |
| Mounting depth | 2.66 inch |
| Cut-out dimension | 6 inch |
| Gross weight | 10lb |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The product is Open box
Open box means: the product is still in brand new condition but has a damaged packaging.
The product is still under the 1 year limited warranty.
Manual M67AC Neo
Specifications
| Model | AP-M67AC Neo |
| Type | Midrange |
| Size | 6.5 inch |
| Frequency response | 110-11000 Hz |
| Package quantity | Pair |
| Voice coil size | 1.75 inch |
| Cone | Paper |
| Magnet | Neodymium |
| Voice coil wire | CCAW |
| Surround | Cloth |
| RMS Power | 300 W |
| MAX Power | 600 W |
| Frame | Alu |
| Impedance | 4 Ohm |
| SPL | 102.20 dB |
| Fs | 165.00 Hz |
| Qts | 0.23 |
| BL | 13.4 |
| Vas | 2.53 L |
| Mounting depth | 2.66 inch |
| Cut-out dimension | 6 inch |
| Gross weight | 10lb |























