
USED | Machete MLA-600.1 | 600 Watt Power Amplifier
Bassknob not included
The product is UsedĀ
Used means: the product was used and still in good working condition.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is working, tested by our technician and still under the limited warranty for a 3 month.
Ā
Specifications
| Model | MLA-600.1Ā |
| Class | D |
| Number of the channels | 1 |
| Frequency response | 10 - 250 Hz |
| 1 Ohm RMS Power (14.4 V) | 600 W |
| 2 Ohm RMS Power (14.4 V) | 420Ā W |
| 4 Ohm RMS Power (14.4 V) | 240 W |
| Minimum permissible load on the channel | 1 Ohm |
| Low pass filter | 50 - 250 Hz |
| Crossover | 24 dB/Oct |
| Subsonic filter | 10 - 55 Hz |
| Input terminal | 4 Ga |
| Output terminal | 8 Ga |
| Working voltage | 9 - 15 V |
| Signal-to-noise ratio | ā„ 100 dB |
| Size (WxLxH) | 6.7 x 4.3 x 1.7 inch |
Original: $104.90
-65%$104.90
$36.71USED | Machete MLA-600.1 | 600 Watt Power Amplifier
Bassknob not included
The product is UsedĀ
Used means: the product was used and still in good working condition.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is working, tested by our technician and still under the limited warranty for a 3 month.
Ā
Specifications
| Model | MLA-600.1Ā |
| Class | D |
| Number of the channels | 1 |
| Frequency response | 10 - 250 Hz |
| 1 Ohm RMS Power (14.4 V) | 600 W |
| 2 Ohm RMS Power (14.4 V) | 420Ā W |
| 4 Ohm RMS Power (14.4 V) | 240 W |
| Minimum permissible load on the channel | 1 Ohm |
| Low pass filter | 50 - 250 Hz |
| Crossover | 24 dB/Oct |
| Subsonic filter | 10 - 55 Hz |
| Input terminal | 4 Ga |
| Output terminal | 8 Ga |
| Working voltage | 9 - 15 V |
| Signal-to-noise ratio | ā„ 100 dB |
| Size (WxLxH) | 6.7 x 4.3 x 1.7 inch |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bassknob not included
The product is UsedĀ
Used means: the product was used and still in good working condition.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is working, tested by our technician and still under the limited warranty for a 3 month.
Ā
Specifications
| Model | MLA-600.1Ā |
| Class | D |
| Number of the channels | 1 |
| Frequency response | 10 - 250 Hz |
| 1 Ohm RMS Power (14.4 V) | 600 W |
| 2 Ohm RMS Power (14.4 V) | 420Ā W |
| 4 Ohm RMS Power (14.4 V) | 240 W |
| Minimum permissible load on the channel | 1 Ohm |
| Low pass filter | 50 - 250 Hz |
| Crossover | 24 dB/Oct |
| Subsonic filter | 10 - 55 Hz |
| Input terminal | 4 Ga |
| Output terminal | 8 Ga |
| Working voltage | 9 - 15 V |
| Signal-to-noise ratio | ā„ 100 dB |
| Size (WxLxH) | 6.7 x 4.3 x 1.7 inch |


















