
USED | MACHETE MLA-80.4 XS | 80 Watt 4-channel amplifier
The product is UsedĀ
Used means: the product was used and still in good working condition.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is working, tested by our technician and still under the limited warranty for a 3 month.
Specifications
| Model | MLA-80.4 XS |
| Class | D |
| Number of the channels | 4 |
| Frequency response | 20-20000 Hz |
| 2 Ohm RMS Power (14.4 V) | 125 W x 4 |
| 4 Ohm RMS Power (14.4 V) | 80 W x 4 |
| 4 Ohm RMS Power (Bridge) | 250 W x 1 |
| Minimum permissible load on the channel | 2 Ohm |
| Minimum permissible load in a bridge connection | 4 Ohm |
| Low pass filter | 40-400 Hz |
| High pass filter | 40-400 Hz |
| LPF and HPF simultaneous operation | True |
| Crossover | 12 dB/Oct |
| Input terminal | 4 Ga |
| Output terminal | 8 Ga |
| Working voltage | 9 - 15V |
| Signal-to-noise ratio | ā„ 85 dB |
| Size (WxLxH) | 6 x 43.2 x 1.4 inch |
USED | MACHETE MLA-80.4 XS | 80 Watt 4-channel amplifier
The product is UsedĀ
Used means: the product was used and still in good working condition.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is working, tested by our technician and still under the limited warranty for a 3 month.
Specifications
| Model | MLA-80.4 XS |
| Class | D |
| Number of the channels | 4 |
| Frequency response | 20-20000 Hz |
| 2 Ohm RMS Power (14.4 V) | 125 W x 4 |
| 4 Ohm RMS Power (14.4 V) | 80 W x 4 |
| 4 Ohm RMS Power (Bridge) | 250 W x 1 |
| Minimum permissible load on the channel | 2 Ohm |
| Minimum permissible load in a bridge connection | 4 Ohm |
| Low pass filter | 40-400 Hz |
| High pass filter | 40-400 Hz |
| LPF and HPF simultaneous operation | True |
| Crossover | 12 dB/Oct |
| Input terminal | 4 Ga |
| Output terminal | 8 Ga |
| Working voltage | 9 - 15V |
| Signal-to-noise ratio | ā„ 85 dB |
| Size (WxLxH) | 6 x 43.2 x 1.4 inch |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The product is UsedĀ
Used means: the product was used and still in good working condition.
It may have some scratches after previous installation and signs of wear.
The product is working, tested by our technician and still under the limited warranty for a 3 month.
Specifications
| Model | MLA-80.4 XS |
| Class | D |
| Number of the channels | 4 |
| Frequency response | 20-20000 Hz |
| 2 Ohm RMS Power (14.4 V) | 125 W x 4 |
| 4 Ohm RMS Power (14.4 V) | 80 W x 4 |
| 4 Ohm RMS Power (Bridge) | 250 W x 1 |
| Minimum permissible load on the channel | 2 Ohm |
| Minimum permissible load in a bridge connection | 4 Ohm |
| Low pass filter | 40-400 Hz |
| High pass filter | 40-400 Hz |
| LPF and HPF simultaneous operation | True |
| Crossover | 12 dB/Oct |
| Input terminal | 4 Ga |
| Output terminal | 8 Ga |
| Working voltage | 9 - 15V |
| Signal-to-noise ratio | ā„ 85 dB |
| Size (WxLxH) | 6 x 43.2 x 1.4 inch |


















